Eventy

„Za prvé, dívejte se na nebe, na hvězdy a ne dolů na nohy. Za druhé, nikdy nepřestaňte snít a pracovat. Práce Vám dává smysl a život je bez ní prázdný. Za třetí, pokud budete mít štěstí a lásku, pamatujte, že je tam a nikdy ji nezahoďte.“
Stephen King

Marie Tilšarová „Sama“ – vánoční koncert pro Mladoboleslavsko

Úterý, 12. prosince 2023, setkání od 18h, koncert od 19h, Kapucínský Klášter Mnichovo Hradiště

Posledním setkáním v roce 2023 v rámci cyklu Rozsviťme Mladoboleslavsko bude v čase adventním, v nostalgických interiérových prostorech krásného bývalého kapucínského kláštera.

Hostem tentokrát bude inspirativní a autentická písničkářka Maruška Tilšarová, průkopnice nového hudebního stylu „ezopop“ s krédem „Co žiju zpívám, co zpívám žiju.“

Písně z dodavadních alb „Pusť to po vodě“ z roku 2021 a „Domů“ z roku 2022 pomáhají posluchačům najít klid a radost v životě. I když se žánrem pohybují mezi folkem a popem, lidé je nazývají terapeutickými.

Po celou dobu setkání bude s láskou připraveno metabolicky vyvážené občerstvení v podobě drinků a pochutin z pestré kuchyně Jarmilky Klackové (www.jarmilaklackova.cz).

Přijďte se, v nejkrásnějším čase roku, v dobrotivosti a mírumilovnosti setkat SPOLU a rozloučit se s tímto rokem sdílením s hudebním recitálem.

Kapacita tohoto setkání je omezena na určitý počet míst & svým přihlášením předem umožňujete realizaci tohoto setkání příspěvkem 400 Kč / osobu.

ARCHIV EVENTŮ

Adventní workshop s Popp Flowers

I. adventní neděle 3. prosince 2023, 10.00 – 13.00 hodin, Kapucínský klášter Mnichovo Hradiště

Přivítejme společně v první adventní neděli ten nejkrásnější čas vánoční. V hlavní roli bude tvoření vlastních adventních věnců s průvodkyní Kristýnou – floristkou a aranžérkou (www.poppflowers.cz).
Adventní klidná a pohodová atmosféra v kouzelném místě interiéru bývalého kapucínského kláštera, v přátelském kreativním kruhu, s tématicky laděným občerstvením z domácí kuchyně.
Na tomto setkání si vyrobíme adventní věnec na stůl nebo na dveře, zcela dle vlastní fantazie každého z nás.
Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli aranžérem. O vše ostatní se postaráme s láskou a úsměvem pro Vás!
Cena workshopu all in: 1590 Kč / osobu.
​Cena zahrnuje veškeré potřebné materiály k vytvoření adventního věnce (korpusy, přírodní materiály, přízdoby, svíčky, pomůcky na výrobu, apod.) a drobné občerstvení.

​Kapacita kurzu je omezena na 10 účastníků. Vaše rezervace místa předem je nezbytná.
Těšíme se na Vás a na společné zahájení adventního času!

Martina & Kristýna

Netradiční kurz vánočního vaření Metabolic Balance®

Čtvrtek, 30. listopadu 2023, 16.00 – 20.00 hodin, Kapucínský klášter Mnichovo Hradiště

Jste srdečně zváni na netradiční kurz vánočního vaření do nádherných prostor bývalého Kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti, který mi s letošním rokem otevřel svou náruč i bránu k pořádání setkávání různého druhu pro veřejnost.
V tomto magickém prostoru si společně s výživovou průvodkyní Jarmilou Klackovou (www.jarmilaklackova.cz) připravíme štědrovečerní menu – podle principů Metabolic balance, unikátního stravovacího systému pro zdraví, úpravu trávení, hormonální rovnováhu a trvalé zhubnutí, který dbá na efektivní kombinace na talíři, propaguje nízkosacharidové stravování a je podložen mnohaletými vědeckými výzkumy, jež slouží zdraví mnoha lidí dnes již po celém světě.
Jak chutná kapr s bylinkovou krustou, jak připravit vánoční salát bez brambor a majonézy, nebo jak si zdravě zamlsat, aniž by to tělo pocítilo nepříjemným pocitem ve střevech či okrasnými polštářky nad páskem u kalhot? Chybět nebude ani předkrm, rybí polévka a zdravý punč na závěr. Přijďte si společně připravit a ochutnat netradičně sestavené menu, které můžete směle nabídnout na štědrovečerní tabuli – bude chutné a lehce stravitelné.
S sebou pouze kuchařské zástěry a adventní náladu.
Kurzovné: 2 000 Kč all in / osobu.
Z důvodu omezené kapacity kurzu je Vaše rezervace místa předem nutná!

Těšíme se na vás!

Martina & Jarmilka

Jan Kysela – fingerstyle akustický koncert v Café Svět

Neděle, 26. listopadu 2023, 16.00 – 18.00 hodin, kavárna Café Svět Mladá Boleslav

Nechte se vtáhnout, těsně před časem adventním, do klidné a harmonické atmosféry s komorním koncertem sólové akustické hudby v podání předního českého fingerstyle kytaristy Jana Kysely.
Těšit se můžete na hudbu mnoha žánrů – repertoár Honzy nabízí nejen jeho vlastní skladby v rytmech latin, jazz, blues, ragtime, roots music a klasických skladeb z oblasti fingerpicking stylu, ale i skladby kytaristů, jako je Tommy Emmanuel a dalších světových hráčů. Chybět nebudou ani covery známých popových a rockových hitů, podané jeho skvělou formou a podáním hry na kytaru.
Zkrátka večer, v přítmí listopadového podvečera, v atmosféře starého města, doplněný o skvělé jídlo a pití v Café Svět.
Vstupenky je možné rezervovat na telefonu 777 825 090 a následně zakoupit přímo v kavárně Café Svět Mladá Boleslav.

Těším se, společně s Honzou, na Vás všechny a na společně strávený listopadový čas.

Dvě slova jako klíč: Promítání & Setkání s tvůrci filmu a hudby

Středa, 18.října 2023 od 18.00 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

Zvu Vás do klidného a nádherného místa, k setkání, promítání a sdílení, k času strávenému SPOLU. V doprovodu tvůrců filmu Josefa Formánka (knižní předloha), Dana Svátka (režisér) a hudby Patrika Kee.

Přijďte posdílet a pohovořit o životě a otevřených tématech, v bezpečné a laskavé atmosféře s inspirativními osobnostmi, ponořit se do léčivé hudby.

Po celou dobu setkání bude s láskou připraveno metabolicky vyvážené občerstvení v podobě drinků a pochutin z pestré kuchyně Jarmilky Klackové (www.jarmilaklackova.cz).

Přijďte si pro odpověď na otázku, jaká že jsou ta dvě klíčová slova, která mohou ovlivnit život každého z nás? … Na několika kontinentech se odehrávají příběhy o vztahu rodičů a dětí, o osudu a o neznámých silách, které řídí naše kroky. Každý z hrdinů stojí před zásadní změnou ve svém životě a jejich kroky mohou ovlivnit příběh toho druhého. Jejich samostatné cesty se začnou prolínat, a nakonec se spojí do jednoho velkého příběhu života.

Kapacita tohoto setkání je omezena na určitý počet míst & svým přihlášením předem umožňujete realizaci tohoto setkání příspěvkem 550 Kč / osobu. Pouze v případě zbývající volné kapacity bude možné zakoupit vstupenky na místě za příspěvek 590 Kč / osobu.

Láska roste sdílením & hudbou

Pátek, 15. září 2023, 19.00 – 22.00 hodin, Kapucínský klášter, Mnichovo Hradiště

Říká se, že hudba je to nejsilnější, co lidi spojuje. A zcela jistě je to i dobře volené slovo, nebo upřímné naslouchání, taky úsměv, objetí, tanec, společně strávený čas, sdílení … i těch nejobyčejnějších věcí z žití a bytí, která nosíme ve svých lidských srdcích.
Není to právě to ono, co současnému světu chybí?

A tak jste, milí, zváni do kouzelného místa s dávnou historií, k času strávenému SPOLU, ke komornímu setkání, do atmosféry klidu, míru a láska-vosti, za doprovodu hudby akustických kytar, doplněných slovem a zpěvem.

MICHAL ŠNAJDR
Kytarista, kterého hudba naplno pohltila s objevením stylu fingerstyle a inspirace od muzikantů Tommyho Emmanuella, Joa Robinsona, Scotta Oulletta, Adama Raffertyho, Norbiho Kovácse, Adama Morkuse a spoustu dalších. S některými z nich měl i tu čest si zahrát. V Michalově repertoáru zazní jeho autorská tvorba, pro kytaru upravené evergreeny …
… a také zajímavě pojaté covery, které mám tu čest doprovodit svým hlasem, jehož barvě a práci s ním dává vyniknout právě Michalova kytara a cit. Mám ráda každou naši chvíli souznění s hudbou, v propojení, někde mezi nebem a zemí.
www.snajdr-guitar.com

JAN KYSELA
Multižánrový kytarista, který patří mezi přední české hráče ve stylu fingerpicking. Jako sólový kytarista mnoho let působí na klubové scéně a hraje v jazzových a bluesových kapelách a v malých jazzových combech.
Kromě toho má na seznamu spolupráci s celou řadou hudebních těles a interpretů, je studiovým kytaristou, spolupracuje s muzikálovými orchestry, vyučuje hru na kytaru na Konzervatoři Jaroslava Ježka.
V jeho repertoáru rozpoznáte staré známé popové a rockové hity, ale i vlastní skladby latin, jazz, blues, ragtime, roots music a klasické skladby z oblasti stylu fingerpricking.
www.jankysela.cz

Atmosféru celého večera podtrhne i láska, která prochází žaludkem, z rukou Jarmilky Klackové, která pro nás připraví občerstvení a drinky pro pohlazení těla i ducha.
www.jarmilaklackova.cz

To vše v nádherném prostoru Kapucínského kláštera (vedle zámku) v Mnichově Hradišti s neobvyklou atmosférou místa! V případě vlídného počasí babího léta strávíme večer v zahradě. K dispozici nám bude i velká a útulná kulturní stodola v zahradě, pro případ deštivého či chladného počasí.

Vstupné: 350 Kč / osobu. Rezervace míst předem je z důvodu omezené kapacity tohoto komorního setkání nezbytná.

PRO NEMOC ZRUŠENO: Bára Englischová & Prof. Jan Rak & My: Spolu

Sobota, 9. září 2023, setkání od 15.00h – open end, Sokolovna Bukovno u Mladé Boleslavi

Zvu Vás na poprázdninové setkání na vlnách dobra, klidu a míru, ke sdílení otevřených srdcí, pro kultivaci našich vnitřních zahrad lidských.
Tentokrát budou v naší domovině vzácnými hosty Bára Englischová v tandemu s kvantovým fyzikem, Prof. Janem Rakem.

Jak integrovat veškeré dosud načerpané informace a rady do každodenního žití? Jak pracovat se svými vlastními myšlenkami, vlastní silou vůle, vlastním vědomím, touhami a přáními … abychom prožívali skutečně kvalitnější a prospěšnější život s každým novým dnem? …

Připraven bude vyladěný prostor, zdravý a chutný catering, příjemná hudba, vůně, otevřené náruče i srdce. Témata, která vyvstanou v dané přítomnosti a atmosféře, kterou společně vytvoříme. Přijďte pobýt, posdílet, setkat se, poznat se, inspirovat se, debatovat, praktikovat, růst, uzdravovat, myslet i konat prospěšně, spočinout v tichu, tvořit lepší svět pro sebe i celek … SPOLU. SPOLEČNĚ.

Toto setkání bude s otevřeným koncem, přizpůsobte si jej časově podle sebe.

Rezervace předem na toto setkání je nezbytná. Příspěvek: 550 Kč / osobu.

Setkání & Koncert MAOKA pod širým nebem

Pátek, 16. června 2023, setkání & chill-out doprovodný program od 16.00 hodin, koncert od 20.00 hodin, v zahradě Kapucínského Kláštera (u zámku) Mnichovo Hradiště

MAOK. Fenomenální slovenský hudebník, vyhledávaný tvůrce filmové hudby, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel & dobrý a krásný člověk. Jeho životní součástí a nejniternějším způsobem sebevyjádření je hudba …

HUDBA VNITŘNÍHO MÍRU, SVOBODY A LÁSKY.
Maok se za námi po roce vrátí do naší domoviny. Čeká nás setkání v rytmech léčivé hudby pod širým nebem, plným hvězd, dotýkajících se našich vnitřních světů.

Zahradu Kapucínského kláštera pro naše společné setkání otevřeme v 16.00 hodin. Užijeme si společné odpoledne sdílením a chill-out doprovodným programem: šamanské bubny, křišťálové mísy, živá ambientní hudba a akustická kytara. K tomu pestrý zdravý catering. Koncert Maoka se započne spolu se setměním (cca 20.00 hodin).

Jak vyplníme náš společný čas je jen na nás. Prostor budeme tvořit společně, dveře i srdce jsou dokořán. Pojďme spláchnout z duše vše potřebné, pobýt spolu, načerpat energii, sdílet, inspirovat se, hrát (si), tančit, bubnovat, meditovat, tvořit další nezapomenutelné okamžiky.

www.maok.sk – Maokova hudba i hlas mají schopnost procházet každou buňkou těla a povznášet ducha, navozují pocit vnitřního klidu, míru a lásky, vyjadřují celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je obsaženo uvnitř každého z nás.

Příspěvek na toto setkání: 590 Kč / osobu v předprodeji i na místě.

Hovory ze Země na cestách Nr.1 – Podještědí

Sobota, 20. května 2023, setkání od 15.00 hodin, Restaurace a penzion „Svět pod Ještědem“, Hoření Paseky 12, 463 43 Světlá pod Ještědem

Dobro-běžníci Marek & Dominika se vydávají na cesty, ze své maringotky v Beskydských lesích, na různá krásná místa napříč Českou republikou, blíže k Lidem, sdílení, inspirování, k poznání (se), blíže k energii, plynoucí z živých společných setkávání. A já vyrážím s nimi, je mi ctí a potěšením být této „tour“ součástí …

Setkání obohatí Lea & Tom alias „144 Wavessvou hudbou, pozvou nás do svých zvukových lázní pro léčení duše spolu s hudebními nástroji, které sami tvoří.

Hostem tohoto setkání bude báječný mladý muž Tomáš Bahník, který žije neobyčejný život a jeho vlastním srdcovým projektem je „Život na louce“ (https://www.youtube.com/watch?v=Iw2V8EoIR-M).

Společně půjdeme pod povrch věcí. Budeme se dotýkat témat a otázek, které s životem vyvstávají a jejichž odpovědi přirozeně hledáme, protože volání duše nejde přehlušit, zmoudření se nevyhneme a ptát se je přirozené, když jsme součástí společenství. A půjdeme na to od srdce!

Cesty napříč republikou započneme na severu, v místě, které si nás zavolalo samo, na kousku světa, kde se vše tvoří a o vše pečuje s láskou, v malebném Podještědí (https://svetpodjestedem.cz/).

Příspěvek na toto setkání: 550 Kč / osobu.
Kapacita míst je omezena, proto je Vaše přihlášení na toto setkání nezbytné.

Prof. Anna Hogenová & Pjér La Šé´z: Fenomén osvobození & žití z vlastního pramene v dnešním instatním světě

Pondělí, 8. května 2023, setkání od 17.00 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

Vstupte, dveře jsou Vám stále otevřené …

Stejně tak jako brány k setkání otevřených srdcí a myslí, pro které jsme zvolili jedno podvečerní pondělí, stylově, ve svátek osvobození.

S Prof. Annou Hogenovou – filozofkou, fenomenoložkou, spisovatelkou a Pjérem La Šé´zem – psychologem, spisovatelem, hercem, hudebníkem se budeme věnovat fenoménu Osvobození & Žití z vlastního pramene v dnešním instantním světě. A dalším tématům, která z dané přítomnosti tohoto setkání vyvstanou ve společné atmosféře.

Obě tyto velké a moudré Bytosti, tyto výjimečné hosty, pojí jejich vzájemná úcta a mnohá témata, kterými se ve svých životech zabývají – cesta do hlubin vlastní duše, hledání a realizace osobní svobody, možnosti lidského bytí v současném světě, pravdivost žití, autenticita. Věnují se odkazům velkých filozofů minulosti a samotnou filozofii vnímají jako možný nástroj, který nám může pomoci nezabloudit ve světě a najít cestu k vlastnímu životnímu prameni.

Jste zváni nikoliv k besedování či přednášení, nýbrž v pravém slova smyslu k setkání, poznávání sebe sama i dobrých lidí podobného smýšlení, na prospěšně strávený čas, k vzájemnému sdílení poznání. Jste zváni na cestu zpět od individualizace a oddělenosti ke kmenovému smýšlení …

Atmosféra tohoto společného svátečního podvečera bude na každém jednom z nás … stejně tak, jako je každý jeden z nás odrazem celku.

Setkání obohatíme hudbou, neb je tou nejpradávnější léčitelkou duše, těla i mysli. Stejně tak dobrým a zdravým jídlem, z darů naší Země a láskyplných rukou.

Kapacita tohoto setkání je omezena. Proto je Vaše přihlášení se předem na toto setkání nezbytné.

Příspěvek na toto setkání: 590 Kč / osobu.

Bára Englischová & Jára Dušek & My: SPOLU!

Neděle, 23. dubna 2023, setkání od 15.00 hodin, Sokolovna Bukovno u Mladé Boleslavi

Nápad na toto jarní vyživující setkání v rámci cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“ přišel již v dané přítomnosti krásné energie listopadového setkání s Bárou Englischovou ve Veselici. „Pojďme se sejít znovu. Pojďme více do hloubky i praktikování. Pojďme přizvat Járu. Pojďme být SPOLU“, zaznělo tenkrát.

A tak se stalo a tak se děje, protože tohle vesmírné spojení má nesmírnou sílu!

Buďte zváni na jedinečné setkání, pro jehož jedinečnost jsme zvolili jedno jarní nedělní odpoledne.

Setkání s Bárou & Járou zahájíme v 15.00 hodin, sál sokolovny pro Vás otevřeme již o hodinu dříve. Toto setkání bude s otevřeným koncem, přizpůsobte si jej časově podle sebe.

Připraven bude krásný prostor, báječný catering, příjemná hudba, vůně, otevřené náruče i srdce. Témata, která vyvstanou v dané přítomnosti a atmosféře, kterou společně vytvoříme. Přijďte pobýt, posdílet, setkat se, poznat se, inspirovat se, debatovat, praktikovat, růst, uzdravovat, myslet i konat prospěšně, spočinout v tichu, tvořit lepší svět pro sebe i celek …

SPOLU. SPOLEČNĚ.

Příspěvek na toto setkání: 550 Kč / osobu.

Kapacita tohoto setkání je omezena. Proto je Vaše přihlášení se předem na toto setkání nezbytné.

Všechno je jinak …? aneb setkání a povídání o věcech Lidských

Sobota, 25. března 2023, setkání od 15.00 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

Buďte srdečně zváni na výjimečnou a neopakovatelnou událost v rámci cyklu Rozsviťme Mladoboleslavsko. S oslavou naší Země a toho skutečně nového roku, který všechny živé bytosti vítají spolu s Jarní rovnodenností.

Vzácnými hosty pro toto setkání budou:

Světo & Dobro-běžníci Marek Jelínek a Dominika Trojanová.
Už pár let nás pravidelně každou neděli zvou na cestu do naší Duše, se svými Hovory ze země, které nabízejí jiné úhly pohledu na vše kolem i uvnitř nás. Mimo to jsou tvůrci dokumentů o krajinách českých i světových. V maringotce, kdesi v Beskydských lesích, jsou živoucí inspirací nejednomu z nás pro život v jedno-duchosti.

RNDr. Ivo Novosad
Geolog, který svou praxi uchopuje zcela jinak, než je mainstreamově zvykem. Tématem, pro které dýchá, je návrat ke kořenům a jde na to skutečně od kořene věci. Inspiruje k zvědomění si toho, že vše, co nás obklopuje, nevzniklo třeskem z ničeho, nýbrž z něčeho, co žije, dýchá, tepe, tvoří. A každý jeden z nás je živou bytostí, napojenou na zdroj, na tuto tvořivou sílu, nikoliv loďkou, ztracenou v moři. Proč jsme se tedy tolik odpojili od lidství? A čeho bychom dosáhli, kdybychom se ve své přirozené síle věcí vážně chopili?

Lea & Tom, 144 Waves
Nás všechny, s Hodinou Země, pozvou do svých zvukových lázní pro léčení duše spolu s hudebními nástroji, které sami tvoří. Zvukové vlny, chcete-li zvonkohry, jsou naladěné dle posvátných čísel, jež zde zanechali moudré, prastaré civilizace. 144 waves – to je ono číslo a vlna, na které můžeme plout, jako surfař, když se necháme vést svou intuicí, představivostí, na chvíli vypneme mysl a dovolíme si být na chvíli malým dítětem, které si nelže, ví a cítí, že umí zpívat, hrát a tvořit tím nejlepším možným způsobem, v dobrém zájmu svém i celku.

Společně se všemi hosty půjdeme pod povrch věcí. Budeme se dotýkat témat a otázek, které s životem vyvstávají a jejichž odpovědi přirozeně hledáme, protože volání duše nejde přehlušit, zmoudření se nevyhneme a ptát se je přirozené, když jsme součástí společenství.
Co tu dělám, proč tu jsem, o co tu vlastně jde … a proč možná nejsou věci takové, jak je nám systémem předkládáno od našeho příchodu na tuto Zemi?
Co je to vlastně přirozený způsob života? Jak prožít život v rovnováze, výživě, vztahu a kontaktu k naší Zemi. A je vůbec kulatá? A jak hluboká je ta králičí nora …?

Protože besed a přednášení jsme si užili dosti, pojďme přenést vše, co jsme se dosud naučili, do opravdového žití. Pojďme smazat pódium a hlediště a raději vytvořme společný prostor, kde budeme otevřeni sdílení, inspirování, setkání … a povídání o nápravě věcí lidských.

Příspěvek na toto setkání: 550 Kč / osobu. Kapacita tohoto setkání je omezena. Proto je Vaše přihlášení se předem na toto setkání nezbytné.

Vítězný Dech s Ganou: Základní seminář pro dospělé

Pondělí 20.března – čtvrtek 23.března 2023, každý den od 18.00 do 21.00 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života, Bakov nad Jizerou

„Nejúčinnější lék pro naše tělo a psychiku máme všichni dávno k dispozici – je to náš dech. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Význam dechu jsme zapomněli, většina z nás dýchá špatně a povrchně. Dýcháme jen tak, abychom neumřeli. Naše těla ale životem příliš neoplývají. Správně dýchat se ale každý může naučit, stačí jen probudit zapomenuté.“

GANA – Gantulga Ganjuur. Narodila se v Mongolsku. Pochází z rodiny, mezi jejíž předky patří významní Lámové. I u ní samotné se od dětství začaly objevovat dispozice pro duchovní činnost a léčitelství. Její rodina ji na této cestě vedla a podporovala. Postupně se stala žákyní významných duchovních mistrů. Za svými učiteli se Gana každoročně vrací a pod jejich vedením neustále prohlubuje své vědění a dovednosti. Od roku 1997 žije téměř nepřetržitě v Čechách.

Vítězný dech představuje prastaré védské učení, které se praktikovalo už ve starém Tibetu, Mongolsku a Indii pod názvem „Tajné nauky“. Toto prastaré učení bylo novodobými učiteli modifikováno tak, aby bylo srozumitelné a přístupné dnešním lidem. Představuje sestavu několika cviků. Na Základním semináři se učí čtyři techniky (Pránájáma, Bastrika, Aum a Dechové cviky Lámů).

Díky metodě „Vítězný dech“ se můžete naučit uvést do harmonie své tělo, mysl a dech a tím sami sobě pomoci k dobrému zdraví. Na závěr se naučíte domácí variantu sestavy, kterou můžete praktikovat sami. Při pravidelném praktikování vám tato metoda může pomoci výrazně zlepšit vaše fyzické, či psychické potíže.

Základní seminář pro dospělé s Ganou je 4-denní, proběhne od pondělí 20.března do čtvrtka 23.března 2023, každý den od 18.00 do 21.00 hodin, pro malou skupinku do 15ti osob v klidném, příjemném a komorním prostředí. Lektorka se účastníkům věnuje individuálně, ale pracuje i s celou skupinou. Předchozí zkušenosti s jógou či dechovým cvičením nejsou zapotřebí. Seminář je vhodný pro kohokoliv, kdo dovršil 15 let věku a chce na sobě pracovat. Semináře se zúčastnit nemůžete, jste-li žena v období těhotenství či kojení. Pokud trpíte nějakou fyzickou či psychickou nemocí, semináře se zúčastnit můžete, pouze na začátku semináři sdělte lektorovi své obtíže.

Příspěvek na seminář pro Vítězný dech: 3 990 Kč / osobu.

Více informací o této technice, semináři i lektorce: www.viteznydech.com/novacci

Viliam Poltikovič: „Smrt jako brána“, promítání s besedou

Čtvrtek, 16.února 2023, setkání od 16.30h, program od 17.30h, Permafarma Jagava, Veselice

Doslova do roka a do dne od poslední návštěvy Viliama Poltikoviče a jeho ženy Hanky na Mladoboleslavsku, plníme slib, který jsme si tenkrát dali ve společnosti Eduarda a Míly Tomášových a filmu Šťastny ať jsou všechny bytosti.

Tentokrát, na počátku nového roku 2023, než se vše probudí do jarního rozkvětu, se s Viliamem a jeho novým filmem podíváme blíže do tváře Smrti – tématu, kterým se dokumentarista Viliam Poltikovič v posledním desetiletí intenzivně zabývá. Jeho známý osvětový seriál „Brána Smrti“ je projektem, při kterém se setkával s více než stovkou osobností z oblasti paliativní péče, lékařství, filozofie, etnografie, náboženství, s nemocnými, umírajícími, pozůstalými.
Nový celovečerní film „Smrt jako brána“ na tento osvětový seriál volně navazuje. Je postaven na silných osobních příbězích, ale i na nových výzkumech v oblasti vědomí, o kterých hovoří třeba kvantový fyzik Amit Goswami či filozof Ervin László. Oba shrnují pokusy, které dokládají prvotnost vědomí. Tedy že vědomí tvoří realitu, nikoli opačně.

Film nám také nabízí inspiraci ve vědomém přístupu ke Smrti beze strachu, očima jiných kultur, které oslavují smrt jako transformaci – vyvrcholení života. A žijí s vědomím, že každý z nás je odpovědný za to, jakou energii během svého života vytvoří a jaká energie tu pak po jeho smrti zůstane. Jde o to , aby působila pozitivně na celek, nikoli aby vytvořila ekologickou katastrofu.

Průvodcem filmu je Jaroslav Dušek, který svými proslovy propojuje jednotlivá témata filmu a hovoří i o své zkušenosti. Tyto vstupy byly natáčeny v naší největší kostnici v Sedlci u Kutné hory – proslulé místo navštěvované turisty z celého světa. Natáčelo se v noci Štědrého dne, což je jediný den, kdy je toto místo veřejnosti uzavřené.

Na projekci komentovaných ukázek nového filmu navážeme otevřenou debatou s Viliamem.

Příspěvek: 490 Kč / osobu.

Kapacita míst je omezena, proto je Vaše přihlášení na toto setkání nezbytné.

Beseda s Petrem Horkým a Miroslavem Bártou & Promítání filmu „Civilizace“

Úterý, 13. prosince 2022, setkání od 16h, program od 17h, Permafarma Jagava, Veselice

Jedinečná příležitost k setkání s tvůrci – společná beseda s promítáním filmu! … srdečně Vás zvu na setkání v rámci cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“ s Petrem Horkým, režisérem, cestovatelem, polárníkem & Miroslavem Bártou, archeologem, egyptologem, akademickým vědcem, badatelem vývoje civilizací.

Nechme se vtáhnout do velice unikátního svědectví o současném stavu světa, o růstu i o pátrání po pravidlech, která doposud vždy v dějinách určovala nastávající kolaps, v podobě jejich společného výpravného filmu „Civilizace, dobrá zpráva o konci světa“, který navíc hudebně okořenil Maok.

Svět se proměňuje, v některých částech světa dokonce skokově ze dne na den. A není sporu o tom, že svět už nikdy nebude takovým, jakým býval ještě před pár lety. Jednotliví lidé, jednotlivé státy, celý svět stojí před novými otázkami. Křehkost dosavadního systému je čím dál patrnější. Jak daleko od svého konce je současná globální civilizace?

Krize, která je na spadnutí, nebo už se děje, však nemusí být nutně devastující, ale může být posilující a očistná. Tvůrci nepřichází s tímto svědectvím se záměrem přesvědčování, ale chtějí nabídnout další úhel pohledu a vybídnout k přemýšlení či polemizování o světě trochu jinak, k převzetí větší zodpovědnosti za to, jaká naše společná budoucnost bude. S důvěrou, že pokud skutečně uvěříme ve vlastní odpovědnost a v to, že osud či život máme v rukou každý jeden z nás, máme jako lidstvo nakročeno v této lekci obstát.

„Film přichází za vteřinu dvanáct a bude mít takový příběh a osud, jaký mu dají jeho diváci.“

Během svého pátrání tvůrci filmu procestují celý svět a setkají se s klíčovými osobnostmi. Film se natáčel posledních pět let ve třiceti zemích světa, mimo jiné mezi amazonskými indiány Waorani, při oslavách na Velikonočním ostrově, ale také např. během posledního evropského iniciačního rituálu. Mezi respondenty jsou Jane Goodall, Thor Heyerdahl, Deepak Chopra, Zahi Hawas, John Perkins, Scilla Elworthy a další…

Setkání s promítáním a besedou s hosty proběhne v nádherném prostředí Kreativního centra Permafarmy Jagava (www.permafarma.cz), které otevřeme již v 16.00 hodin pro Váš klidný příjezd, občerstvení v podobě famózního cateringu, sdílení. Program s hosty zahájíme v 17.00 hodin.

Kouzlo živých setkání a besedování tkví ve společném tvoření. Pojďme tedy realitu tohoto setkání utvářet spolu, podílejme se každý svou energií i vlastními otázkami, na které hledáme odpovědi, na celkové atmosféře společné diskuze i celého tohoto podvečera.

Příspěvek: 490 Kč / osobu.

Kapacita míst je omezena, proto je Vaše přihlášení na toto setkání nezbytné.

www.civilizace-film.cz

www.petrhorky.cz

www.miroslavbarta.cz

www.maok.sk

Adventní čas sdílení & tvořivý workshop s Balkonikou

1.adventní neděle, 27.11.2022, 15.00 – 18.00 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života

Vítání času vánočního, v první adventní neděli, stylově a s tvořením, z kterého se stává milá tradice!
V hlavní roli bude tvoření s floristickou průvodkyní Nikolou, zahradnicí a aranžérkou & její květinovou farmou Balkonika & vůně santalového dřeva, adventní klidná a pohodová atmosféra v přátelském kruhu, s tématicky laděným občerstvením z domácí pekárny.

Tentokrát rozšíříme repertoár – kromě možnosti vyrobit si adventní věnec na stůl nebo na dveře, můžete na tomto setkání popustit uzdu své vlastní fantazii a vyrobit si vánoční aranž do své oblíbené vázy, květináče, netradičního adventního věnce, apod., které si přinesete z domova.

K dispozici k tvoření pro Vás budou veškeré potřebné pomůcky a materiály, přírodniny, chvojí, eukalyptus, svíce, stuhy, přízdoby. Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli aranžérem. O vše se s láskou postaráme pro Vás.

Hodnota setkání & workshopu: 1 290,- Kč / 1 osobu.
Kapacita kurzu je omezena, proto je rezervace místa předem nutná.
Těšíme se na Vás a na stylové zahájení adventu.
Martina & Nikola

Setkání & Beseda s Bárou Englischovou

Čtvrtek, 24. listopadu 2022 od 17.00 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

Dalším hostem, který přijal mé pozvání k setkání & živému besedování, je srdcem velká Žena, Bára Englischová.

Zvu Vás k dalšímu společnému setkání v rámci cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“, tentokrát s Bárou, zakladatelkou projektu snů „Detoxikuj život“ & terapeutkou, nalézačkou lidských potenciálů, učitelkou zhmotňování snů o kvalitě života, autorkou úspěšných online programů „Zákon přitažlivosti v praxi“ a „Moje akademie štěstí“, spisovatelkou a autorkou knih „Detoxikuj život“ a „Luna z Lůna“ či několika e-booků.

Dle mého úhlu pohledu Bára své vědění předává srozumitelně, s lehkostí i přímočarostí, v jednoduchosti i uchopitelnosti, na základě vlastních prožitků a zkušeností, což celému předání dodává potřebné pokory a uvěřitelnosti. A je to vždy od srdce do srdce.

Jste/Jsme zváni k dalšímu pootevření brány k vědomému vytváření toho, co chceme žít a k bytí sám sebou. Vstupenkou je to jediné, co je podstatné, a to je naše vlastní přesvědčení a víra.

Kouzlo živých setkání a besedování tkví ve společném tvoření. Pojďme tedy realitu tohoto setkání utvářet spolu, podílejme se každý svou energií i vlastními otázkami, na které hledáme odpovědi, na celkové atmosféře tohoto podvečera.

Příspěvek: 490 Kč / osobu.

Kapacita míst je omezena, proto je Vaše přihlášení na setkání nezbytné.

Podzimní čas sdílení & tvořivý workshop s Balkonikou

Neděle, 9. října 2022, 15 – 18 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života

V hlavní roli tvoření s božskou průvodkyní floristkou, zahradnicí a aranžérkou Nikolou z květinové farmy Balkonika & klidná a pohodová atmosféra v přátelském kruhu, příjemném interiéru, s občerstvením z domácí kavárny.

Na tomto setkání si vyrobíme přírodní věnec (či dekoraci) v barvách podzimu na stůl nebo na dveře, zcela dle vlastní fantazie každého z nás. Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli aranžérem. O vše ostatní se postaráme s láskou pro Vás!

Cena setkání & workshopu all in: 950 Kč / 1 osobu. ​ Cena zahrnuje vše potřebné pro výrobu dekorace, kterou si odnesete domů (přírodní materiály, ozdoby, stuhy, věnce, vázání, lepidla, …), příjemné zázemí a drobné domácí občerstvení. ​

Těšíme se na Vás a na společné vítání podzimu!

Martina & Nikola

Jaroslav Dušek – Pátá Dohoda

Středa, 7. září 2022 od 19.00 hodin, Městské Divadlo Mnichovo Hradiště

Další navazující setkání z cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“ tentokrát v podobě druhého geniálního divadelního představení Pátá Dohoda od autora Dona Miguela Ruize v podání Jaroslava Duška.

Pátá dohoda, navazující na Čtyři dohody – knihu moudrostí starých Toltéků aplikovaná na dnešní dobu – nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já.

Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

Nadčasové knihy Čtyři dohody & Pátá dohoda mexického spisovatele Dona Miguela Ruize již několik let inspirují miliony čtenářů po celém světě. V České republice se těmito knihami inspirovaná divadelní představení již po několik let těší velké oblibě u diváků, pro velmi odlehčené, volně a v nadsázce zpracované pojetí, pro improvizaci v dané přítomnosti, která tak každé představení tvoří jedinečným a neopakovatelným. Jaroslav Dušek v těchto divadelních hrách apeluje na naše vnitřní osvobození, připomíná nám základní principy lidství a to vše nesmírně humornou a laskavou formou.

Toto představení je ze stran účinkujících i pořadatele pojato jako benefiční – část výtěžku bude věnováno na podporu konkrétních institucí, které vybereme společně a podpoříme charitativním darem.

PLNĚ OBSAZENO! Příspěvek: 590 Kč / osobu.

Terapie Rodinou & Dobrem

Středa, 31.8.2022, Amfiteátr Hradu Valečov. Setkání od 16h, divadlo od 19h.

Rozsviťme Mladoboleslavsko.
Buďte zváni opět do místa s magickou atmosférou, dotýkajícího se srdce Českého ráje, pod širým nebem, plným hvězd. Tentokrát s uměním divadelním, dotýkajícího se našich srdcí i každodenních cest.
Pro setkání našeho kmene otevřeme areál letního amfiteátru Valečov již v 16.00 hodin. Posdílíme přítomnost, budeme, občerstvíme se a na navážeme divadelním představením „Terapie Rodinou“ Léčivého Divadla Gabriely Filippi (www.lecivedivadlo.cz).

Bláznivá, rodinná, situační ezokomedie o jedné “normální” rodině herce, terapeutky a jejich dospělé dceři, která si domů přivede svou novou lásku. Je to jako leštit vázu, když hoří v kuchyni.
S velkou dávkou humoru a sebeironie vám rodina svěří své malé radosti, velká trápení i nejskrytější tajemství okořeněné spirituálním pohledem na život. O výchově, o soužití po 25 letech života, o sexualitě a také spiritualitě.

V představení plném písní, manter, tance, flamenca, humoru, ale i cenných rad do života uvidíte Gabrielu Filippi, Mária Kubece, Sofii K. Filippi a Ettora Gallotti.
Po zhlédnutí představení Terapie rodinou zjistíte, že ta vaše rodina je zcela v pořádku.
Délka představení 2 hodiny.

Příspěvek na tuto událost: 555 Kč / osobu.

Jaroslav Dušek – Čtyři Dohody

Středa, 15. června 2022 od 19.00 hodin, Městské Divadlo Mnichovo Hradiště

Další krásné setkání z cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“ tentokrát v podobě geniálního divadelního představení v podání Jaroslava Duška na motivy knihy Čtyři Dohody od autora Dona Miguela Ruize. Aneb kniha moudrostí starých Toltéků aplikovaná na dnešní dobu.

Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.

Nadčasová kniha Čtyři dohody mexického spisovatele Dona Miguela Ruize již několik let inspiruje miliony čtenářů po celém světě. V České republice se touto knihou inspirované divadelní představení již po několik let těší velké oblibě u diváků, pro velmi odlehčené, volně a v nadsázce zpracované pojetí, pro improvizaci v dané přítomnosti, která tak každé představení tvoří jedinečným a neopakovatelným. Jaroslav Dušek v této divadelní hře apeluje na naše vnitřní osvobození, připomíná nám základní principy lidství a to vše nesmírně humornou a laskavou formou.

Toto představení je ze stran účinkujících i pořadatele pojato jako benefiční – část výtěžku bude věnováno na podporu konkrétních institucí, které vybereme společně a podpoříme charitativním darem.

Nehřešme slovem, neberme si nic osobně, nevytvářejme si žádné domněnky, dělejme vše, jak nejlépe dovedeme.

VYPRODÁNO! Cena vstupenky: 590 Kč / osobu.

Maok – setkání & koncert pod širým nebem

Čtvrtek, 2. června 2022, setkání od 17h, koncert od 20h, Letní Amfiteátr Valečov

Rozsviťme Mladoboleslavsko.
Tentokrát v místě s magickou atmosférou, dotýkajícího se srdce Českého ráje, pod širým nebem, plným hvězd & s hudbou MAOKA dotýkající se našich vnitřních světů.
Pro setkání našeho kmene otevřeme areál letního amfiteátru Valečov již v 17.00 hodin. Zapálíme oheň, posdílíme přítomnost, zabubnujeme a pohrajeme si, občerstvíme se famózním cateringem od AJURVÉDA MB a navážeme koncertem Maoka se západem Slunce.

Maokova hudba i hlas mají schopnost procházet každou buňkou těla a povznášet ducha, navozují pocit vnitřního klidu a lásky, vyjadřují celé spektrum nejniternějších pocitů a nálad člověka, čímž se dotýká něčeho, co je obsaženo uvnitř každého z nás.
Maok, jak sám říká, nás přizve do svého světa hudby, která je pro něj vyjádřením svobody a lásky. Vyjádřením úžasu z tvořivého okamžiku, kdy vzniká krása, která nás může uchvátit a zavést nás do barevného a neustále se měnícího světa naší Duše, anebo v nás může zastavit jakýkoliv pohyb a my se můžeme rozpustit v jediném bodě, v plnosti prázdna, které je zároveň zornicí našeho oka. Anebo nás může zavést do pulzující extáze planoucího srdce, anebo nás může provést cestou tance a pohybu, kde splyneme se svým tělem v našich vnitřních rytmech. Anebo si jen tak příjemně pospíme.

Vstupné na místě: 590 Kč / osobu. Předprodej vstupenek UKONČEN! (490 Kč / osobu). Děti do 15ti let poloviční vstupné.

MAOK – www.maok.sk
Je fenomenální slovenský hudebník, improvizátor, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a člověk, jehož životní součástí a nejniternějším způsobem sebevyjádření je hudba. Jeho jedinečný styl je ve snivých až mysticky laděných skladbách lehko rozpoznatelný i bez toho, že byste znali konkrétní skladbu. Je vyhledávaným a pravidelným hostem na mezinárodních festivalech a také tvůrcem filmové hudby např. ve filmu Bathory Juraje Jakubiska, mnoha filmů o přírodě, jeho hudba provází i film Viliama Poltikoviče o Eduardovi a Míle Tomášových „Ať šťastny jsou všechny bytosti“.

Pjér La Šé´z – Živá beseda „Procitnutí“

Úterý, 29. března 2022 od 17.00 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

„Duše má, kde jsi, slyšíš mě? Vrátil jsem se. Setřásl jsem ze svých nohou prach všech zemí. A přišel jsem za Tebou.“

Procitáme. V přerodu starého světa v nové paradigma. Vnímáme svou duši, vlastní tvorbu jednotlivce, jež je v důsledku projektem celku. Jak žít a nezabloudit, v hledání a nalézání Pravdy, vlastní svobody a opravdovosti sama sebe, v tomto mimořádném okamžiku, v němž jsme si kdysi kdesi zvolili být? A co by na to všechno dnes řekl Bůh?

Buďte zváni na další, v samotném rozpuku jara, komunitní setkání z cyklu „Rozsviťme Mladoboleslavsko“, které tentokrát přijede obohatit výjimečný a charismatický zrozenec v Rybách, Pjér La Šé´z. Tak trochu jiný, nekonvenční psycholog a psychoterapeut, žijící v souladu s přírodou, v jehož srdci tepe inspirace nadčasového odkazu a teorie Carla Gustava Junga (jež tvrdil, že lidskou psychiku můžeme pochopit pouze na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filozofie.), se ve svém psychologickém bádání a psychoterapeutické praxi přiklání k tradičním kulturám a zastává jejich přístup starý tisíce let. Své klienty doprovází na jejich cestě při hledání a realizaci osobní svobody, v bytí sám sebou v současném světě. Hledá a nalézá kořeny, sahající do skutečné podstaty Bytosti, zkoumá nevědomí a sny, skrze které lze naslouchat tomu, co našeptává člověku jeho vlastní duše.

Jako spisovatel vydal právě čerstvou knihu, která vzešla ze spolupráce s Pavlem Černým, pojatou jako dialog mezi Stvořitelem a současným Lidstvem „In Deos aneb skutečný horor“.

Sejdeme se na místě, tvořeném vědomě a srdcem, které je známo mimo jiné i z projektu „Žít lehce“.

Vstupné: 490 Kč / osobu.

Šťastny ať jsou všechny bytosti & Živá beseda s Viliamem Poltikovičem

Úterý, 15. února 2022, 17.00 – 20.30 hodin, Permafarma Jagava, Veselice

Vydejme se společně na cestu, na níž mohou být všechny bytosti šťastné! Cyklus tak trochu jiných kulturních událostí „Rozsviťme Mladoboleslavsko“ v novém roce 2022 přijede zažehnout VILIAM POLTIKOVIČ, tvůrce & režisér krásných a inspirativních dokumentárních filmů (Zrcadlení tmy, Příběh tantry, Z temnoty duše světlo, Maestra Ayahuasca, Brána smrti, Dalajlama v Buddhových stopách a mnohých dalších), kameraman, spisovatel, fotograf, cestovatel. Muž, narozen ve znamení Ryb, znám jako jemná, citlivá a skromná bytost s velmi silným duchem a odvahou.

Tématem tohoto setkání bude promítání nového dokumentárního snímku Viliama: „Šťastny ať jsou všechny bytosti“ o Míle & Eduardovi Tomášových, kteří z tohoto světa odešli, však jejich moudré myšlenky a učení tu s námi zůstávají napořád. S tímto dokumentem jako bychom se na čas mohli ocitnout s manželi Tomášovými na jejich chatě, v jejich moudré a láskyplné energii, a mohli s nimi vnitřně hovořit o věcech nejzásadnějších pro bytí každého z nás.

Následná živá beseda s Viliamem bude, jak je již kouzlem i zvykem, tvořena společně v dané přítomnosti. Pojďme zas a znovu realitu tohoto setkání utvářet spolu, podílejme se každý svou energií i vlastními otázkami, na které hledáme odpovědi, na celkové atmosféře tohoto podvečera.

Sejdeme se na místě, tvořeném vědomě a srdcem, které je známo mimo jiné i z projektu „Žít lehce“.

Vstupné: 350 Kč / osobu.

Patrik Kee: Adventní Koncert Naděje

Neděle 19.prosince, 17.00 – 18.30 hodin, Kostel svatého Havla Mladá Boleslav

Úplňkový koncert v poslední adventní neděli s Patrikem Kee v nádherném prostoru Kostela svatého Havla v Mladé Boleslavi.

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.

Způsob, jakým svou tvorbu na koncertech na posluchače přenáší, míří neomylně přímo do jejich srdcí a otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich krásným vnitřním Já – sami se sebou.

Přijďte se společně naladit na ten nejkrásnější čas Vánoc, pomalu s láskou propustit dění letošního roku a požehnat sobě i ostatním, víře i naději pro rok nadcházející.

Vstupné: 350 Kč / osobu.

Živá beseda s Janem Rakem & Janem Vojáčkem

Úterý, 23.listopadu 2021 – 17.00 hodin, Permafarma Jagava Veselice

Je mi velkou ctí a radostí, že mé srdečné pozvání na Mladoboleslavsko přijali Jan Rak, vědec a profesor kvantové fyziky & Jan Vojáček, uznávaný lékař funkční a celostní medicíny.

Pojďme se pobavit o hledání vlastní rovnováhy, o svobodné vůli, o realitě a iluzích, vědomí i nevědomí, o tvoření nového světa a budoucnosti nás všech v dobách, kdy změna je na pořádku každého okamžiku, v každém tady a teď, o umění bytí v plnohodnotném fyzickém, duševním i duchovním zdraví, o vlastní síle i zodpovědnosti, o síle myšlenky, kontrole nad svým životem. Kouzlo živých besed tkví ve společném tvoření. Pojďme tedy realitu tohoto setkání utvářet spolu, podílejme se každý svou energií i vlastními otázkami, na které hledáme odpovědi, na celkové atmosféře tohoto podvečera.

Sejdeme se tentokrát na místě, tvořeném vědomě a srdcem, které je známo mimo jiné i z projektu „Žít lehce“.

Vstupné: 590 Kč / osobu.

Na vlně Duše s Jardou Duškem

Úterý, 5.10.2021 – 17.00 hodin, Permafarma Jagava Veselice

Další host, který přijal mé pozvání na Mladoboleslavsko, chodí po světě bos, s laskavým nadhledem a humorem sobě vlastním, uctívá pradávnou moudrost, věří v přítomnost, Láska je jeho pravdou a podepisuje se „ze srdce, Jaroslav“.

Jsme-li s touto dobou skutečně vystaveni okamžiku rozhodnutí, jakou cestou chceme jako lidé pokračovat dál, zvolíme cestu hypnózy či manipulativní iluze všeobecného programování s výsledkem odpojení se od sebe sama a zapomenutí pravé podstaty v roli oběti? Nebo zvítězí cesta, kde nezapomeneme na výjimečnost lidské bytosti, tělo, které bylo stvořeno ve své dokonalosti, půjdeme tam, kde stále ještě cítíme spojení se sebou samým, s vlastním srdcem a duchem, v náruči přírody, z níž všichni pocházíme a která je nade vším, v napojení, kde jsme skutečně živí a cítíme emoce, v roli tvůrce, zodpovědného za své bytí?

A jsme-li každý jednotlivec přispěvatelem kolektivního vědomí a tvoření života na téhle krásné Zemi, není na čase zvolit směr?

S naladěním na vlnu vlastní duše, kéž dostane se nám té nejspolehlivější navigace. Utvářejme toto setkání spolu, podílejme se každý svou energií i vlastními otázkami, na které hledáme odpovědi, na celkové atmosféře tohoto podvečera.

Sejdeme se tentokrát na místě, tvořeném vědomě a srdcem, které je známo mimo jiné i z projektu „Žít lehce“.

Vstupné: 490 Kč / osobu.

Harmonizační beseda s Jirkou Ledvinkou

Středa, 1.září 2021 – 17.00 hodin, Letní Amfiteátr Valečov

V světový den Míru přijal pozvání poprvé na Mladoboleslavsko Jiří Ledvinka. Jste srdečně zváni na živou harmonizační besedu pod širým nebem v krásném areálu letního amfiteátru pod zříceninou hradu Valečov u obce Boseň.

Unikátní model setkávání je určen všem, kteří již nehledají odpovědi na otázky každodenních událostí, nesnaží se uchopit běh každodenního života vlastní myslí, ať už se manifestuje v onom okamžiku jakkoli. Je pro všechny, kteří jsou ochotni překročit práh každodenní zvědavosti a touží se ponořit do větší hloubky Božské podstaty, a tedy i té vlastní.

Setkání bude probíhat formou otázek a odpovědí, ale může mít také formu debaty a sdílení nebo chvil v tichu a prostém bytí. Celé setkání je podpořeno intenzivním harmonizačním procesem, který bude probíhat naplno po celou dobu besedy. Pozvání tak platí pro všechny, kteří touží začít dotýkat se i jiných, ještě nepoznaných úrovní reality, pro všechny, kteří jsou připraveni k zvědomování si božích otisků v sobě.

Vstupné: 1 200 Kč / osobu.

Nenásilná komunikace – víkendový workshop s Helenou Kurzweilovou

Sobota, 23.4.2022 & Neděle 24.4.2022, každý den od 9.30 do 17.30 hodin, Komunitní Zahrada Oáza Života

Také si někdy ve svých představách malujete svět, kde spolu všichni lidé žijí v klidu a míru? A s těmi představami chodí i otázky … co když je skutečně vnější odraz světa obrazem vnitřním, každého jednoho z nás v tom velkém Země-kolektivu?

A pokud nám, lidem, byl dán dar se dorozumívat i slovy, umíme tento dar použít v tom nejlepším slova smyslu? Umíme spolu komunikovat? Sami se sebou, s těmi nejbližšími, s dětmi, s rodiči, mezi přáteli, kolegy, známými, nebo i s těmi, které potkáme, když jdeme kolem jen tak mimochodem, byť jen jednou za život?
Dokážeme to v laskavosti, v klidu, míru, toleranci, vzájemnosti, se záměrem o porozumění, bez hodnocení, posuzování a útočení?

Zvu Vás, tentokrát v menší skupině, na společné víkendové „rozsvěcení“ v klidu a míru, na objevování vzájemného dorozumění a porozumění formou ♡ WORKSHOPU NENÁSILNÉ KOMUNIKACE S HOSTEM ~ HELENOU KURZWEILOVOU ♡. Budeme společně vyprazdňovat prázdný prostor, potřebný pro kreativní myšlení a nacházení nových řešení!

Bezpečným, klidným, domácím prostředím nám bude Komunitní zahrada Oáza Života, na venkově s přilehlým lesem, se stylovým interiérem a komfortní zahradou. 

Setkání je vhodné pro jednotlivce, páry, rodiče, učitele, vedoucí týmů, pracovníky ve firmách i službách, zkrátka pro kohokoli, kdo chce svou komunikaci posunout novým směrem blíže k lidem. Směrem vnitřního porozumění, kde lze vyjádřit jasně a upřímně, co se děje v nás samotných, stejně jako porozumět tomu, co se odehrává za slovy druhého.

Kapacita tohoto setkání je omezena na menší skupinku, přihlášení předem je nutné. Příspěvek: 3 500 Kč / osobu (zahrnuje: 2-denní víkendový worskhop s Helenou Kurzweilovou, v krásných prostorách interiéru i zahrady, s láskou připravenou stravu (vegetariánskou) a nápoje pro oba dva dny.

Jarní Workshop s Balkonikou

Neděle, 10. dubna 2022, 15.00 – 18.00 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života

Přivítejme jaro v Květnový den společně!

V hlavní roli bude tvoření s božskou průvodkyní floristkou, zahradnicí a aranžérkou Nikolou z květinové farmy Balkonika & klidná a pohodová atmosféra v přátelském kruhu, s občerstvením z domácí pekárny.

Na tomto setkání si vyrobíme přírodní jarní věnec na stůl nebo na dveře, zcela dle vlastní fantazie každého z nás. Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli aranžérem. O vše ostatní se postaráme s láskou pro Vás!

Cena workshopu: 790 Kč / 1 osobu. ​ Cena zahrnuje přírodní materiály, ozdoby, stuhy, pomůcky na výrobu a drobné občerstvení. ​

Těšíme se na Vás a na společný jarní čas!

Martina & Nikola

Boudoir & Glamour Focení á la Jarní Rozkvétání

Neděle, 20. března 2022, 9.00 – 17.00 hodin, Hotel Galatea Kosmonosy

Tematické Boudoir & Glamour Focení á la Jarní Rozkvétání pro ženy v den Jarní rovnodennosti.
Dopřejte si čas jen sama pro sebe, nechejte se hýčkat v přátelské a empatické atmosféře 4 žen, zvěčněte svou ženskost a krásu, obdarujte sebe či své blízké dárkem, který s Vámi bude žít na věčné časy.
Staňte se královnou své vnitřní i vnější krásy. Focení je vhodné i pro těhotné ženy.

O vše se postaráme pro Vás. Nechte se hýčkat a svěřte se do rukou profesionálního týmu:
Make-up and Hair Stylist Petra Čapková, www.petrabeauty.cz
Floristka Eva Hliněná, www.flowerseve.cz
Fotografka Lucie Kadlecová, www.luciekadlecova.com
Event organizace Marthy Bártová, www.marthybartova.cz

Tentokrát se ke společnému tvoření sejdeme v Hotelu Galatea, který nám poskytne svou náruč v podobě interiéru, který je nově a s láskou zrekonstruován do vkusné a noblesní atmosféry & exteriéru s krásnou zahradou a přírodním jezírkem.

Čeká Vás hodinová příprava ze strany vizážistky. Floristka Vaši krásu podtrhne živými sezónními květy v podobě věnečku a květiny. A poté už se svěříte na hodinu do rukou fotografky s citlivým okem. Po celou dobu Vás bude obklopovat přátelská, empatická a pohodová atmosféra. K dispozici bude i možnost drobného občerstvení.
Cena kompletního balíčku:
4 900 Kč / osobu

Balíček obsahuje vše výše uvedené a 5 finálních fotografií, upravených ve velmi pokročilých retuších v té nejvyšší kvalitě. Nabízíme Vám možnost zakoupení tohoto tematického focení formou dárkového certifikátu.

Těšíme se na Vás a společné tvoření.
Martina & Lucka & Petra & Eva

Advent s Arteterapií & Ateliérem Kruhy

Sobota, 4.12.2021, 15.00 – 18.00 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života

Jste srdečně zváni na společný čas druhého adventu.
V hlavní roli tentokrát bude arteterapie hlínou s božskou řemeslnou průvodkyní Evou z Ateliéru Kruhy & vůně santalového dřeva, adventní klidná a pohodová atmosféra v přátelském kruhu, s tematicky laděným občerstvením z domácí pekárny.
Na tomto setkání si každý ručně vymodelujeme svého anděla strážného, různou technikou (plastika, reliéf).

Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli tvořitelem. O vše ostatní se postaráme s láskou pro Vás!
Cena workshopu: 790 Kč nebo / 1 osobu.
​Cena zahrnuje vše potřebné pro vymodelování i následné retuše a zapékání v ateliéru s následným dovozem Vašeho výrobku k vyzvednutí nejpozději 17.12.2021 tak, aby Vás či Vaše blízké anděl těšil při letošních Vánocích.
​Kapacita workshopu je omezena na 10 účastníků!
Své místo si můžete závazně rezervovat přihlášením společně s úhradou nevratné zálohy ve výši 500 Kč bankovním převodem.
Těšíme se na Vás a na společný adventní čas!
Martina & Eva

Adventní workshop s Balkonikou

1.adventní neděle 28.11.2021, 15.00 – 18.00 hodin, Komunitní zahrada Oáza Života

Přivítejme společně v první adventní neděli ten nejkrásnější čas vánoční.
V hlavní roli bude tvoření s božskou průvodkyní floristkou, zahradnicí a aranžérkou Nikolou z květinové farmy Balkonika & vůně santalového dřeva, adventní klidná a pohodová atmosféra v přátelském kruhu, s tématicky laděným občerstvením z domácí pekárny.
Na tomto setkání si vyrobíme přírodní adventní věnec na stůl nebo na dveře, zcela dle vlastní fantazie každého z nás.
Vezměte s sebou jen sebe, kamarádku, maminku, babičku, oblečení vhodné pro tvoření a chuť stát se na chvíli aranžérem. O vše ostatní se postaráme s láskou pro Vás!
Cena kurzu: 790,- Kč nebo 890,- Kč (pro verzi s eukalyptem) / 1 osobu.
​Cena zahrnuje přírodní materiály, ozdoby, stuhy, pomůcky na výrobu a drobné občerstvení.
​Kapacita kurzu je omezena na 10 účastníků!
Těšíme se na Vás a na společný adventní čas!
Martina & Nikola

Boudoir & Glamour Focení á la Zimní Královna

Neděle, 14.11.2021, 9.00 – 17.00 hodin, Hotel Galatea

Tematické Boudoir & Glamour Focení á la Zimní Královna pro ženy. Dopřejte si čas jen sama pro sebe, nechejte se hýčkat v přátelské a empatické atmosféře 4 žen, zvěčněte svou ženskost a krásu, obdarujte sebe či své blízké vánočním dárkem, který bude žít na věčné časy. Staňte se královnou své vnitřní i vnější krásy. Focení je vhodné i pro těhotné ženy.

O vše se postaráme pro Vás. Nechte se hýčkat a svěřte se do rukou profesionálního týmu:
Make-up and Hair Stylist Petra Čapková, www.petrabeauty.cz
Floristka Eva Hliněná, www.flowerseve.cz
Fotografka Lucie Kadlecová, www.luciekadlecova.com
Event organizace Marthy Bártová, www.marthybartova.cz

Tentokrát se ke společnému tvoření sejdeme v Hotelu Galatea, který nám poskytne svou náruč v podobě interiéru, který je nově a s láskou zrekonstruován do vkusné a noblesní atmosféry & exteriéru s krásnou zahradou a přírodním jezírkem.

Čeká Vás hodinová příprava ze strany vizážistky. Floristka Vaši krásu podtrhne živými sezónními květy v podobě věnečku a květiny. A poté už se svěříte na hodinu do rukou fotografky s citlivým okem. Po celou dobu Vás bude obklopovat přátelská, empatická a pohodová atmosféra. K dispozici bude i možnost drobného občerstvení.

Cena kompletního balíčku: 4 900 Kč / osobu.
Balíček obsahuje vše výše uvedené a 5 finálních fotografií, upravených ve velmi pokročilých retuších v té nejvyšší kvalitě. Nabízíme Vám možnost zakoupení tohoto tematického focení formou dárkového certifikátu.
Těšíme se na Vás a společné tvoření.
Martina & Lucka & Petra & Eva

Fantasy tematické focení v přírodě

Neděle, 10.10.2021, 9.00 – 17.00 hodin, Bakov nad Jizerou

Tematické focení pro ženy v náruči přírody. Staňte se královnou své vnitřní i vnější krásy a zvěčněte ji na věčné časy.

O vše se postaráme pro Vás. Nechte se hýčkat a svěřte se do rukou profesionálního týmu:
Make-up and Hair Stylist Petra Čapková, www.petrabeauty.cz
Floristka Eva Hliněná, www.flowerseve.cz
Fotografka Lucie Kadlecová, www.luciekadlecova.com.

Čeká Vás hodinová příprava ze strany vizážistky v příjemném a útulném zázemí ateliéru. Floristka Vaši krásu podtrhne živými květy v podobě věnečku. A poté už se svěříte na hodinu do rukou fotografky v přírodě blízkého okolí. Po celou dobu Vás bude obklopovat přátelská, empatická a pohodová atmosféra. Připraveno pro Vás bude i drobné a chutné občerstvení.

Cena kompletního balíčku:
4 900 Kč / osobu
.
Balíček obsahuje vše výše uvedené a 5 finálních fotografií, upravených ve velmi pokročilých retuších v té nejvyšší kvalitě.

Nabízíme Vám možnost zakoupení tohoto tematického focení formou dárkového certifikátu.
Těšíme se na Vás a společné tvoření.
Martina & Lucka & Petra & Eva